Radosnych

Świąt Wielkanocnych

wypełnionych nadzieją, wiarą i miłością.

 Pogody w sercu i radości

ze Zmartwychwstania Pańskiego

oraz smacznego Święconego

w gronie najbliższych

życzą:

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Przysusze Jerzy Kwaśniewski oraz pracownicy

Godziny otwarcia biblioteki :    18. 04. 2019r. (czwartek) od 8.00 do 16.00 ;    19. 04. 2019r. (piątek) od 8.00 do 15.00;

 20.04. 2019 r.(sobota) biblioteka nieczynna

               Biblioteka  Publiczna w Przysusze serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie autorskie z panią Anną Karbownik autorką książek z cyklu      " Czarna legenda " .Pani Anna Karbownik obecnie mieszka w Warszawie, ale urodziła się i wychowywała w Przysusze.

   

Biblioteka Publiczna w Przysusze 7 marca 2019 r. na sali widowiskowej w Domu Kultury zorganizowała spotkanie autorskie z mieszkanką Przysuchy Anną Karbownik, autorką trylogii pt. „Czarna Legenda„. Pani Anna urodziła się i mieszkała w Przysusze aż do ukończenia najpierw Szkoły Podstawowej , następnie  Liceum  Ogólnokształcącego. Z wykształcenia jest prawnikiem. Przez kilka lat wykonywała swój zawód prokuratora a następnie pracowała jako adwokat. Na spotkaniu autorskim wyznała , że w życiu najbardziej ciągnęło ją do pisania książek. Autorka w ciekawy sposób wprowadziła licznie zgromadzoną publiczność w powstanie oraz treść bardzo ciekawej historycznej powieści .W  trylogii  „Czarna Legenda” fabuła osadzona jest w XV-wiecznej Hiszpanii w czasach Królów Katolickich, Świętej Inkwizycji i Tomása de Torquemady. Miłą niespodzianką dla obecnych na spotkaniu było pojawienie się na scenie profesora UMCS z Lublina pana Andrzeja Kidyby. Profesor ten stał się dla pisarki pierwowzorem postaci Armanda Castellano de Correll – głównego bohatera trylogii. Serdecznie zapraszamy do przeczytania tej niezwykle interesującej lektury, którą znajdziecie w naszej bibliotece.

    Podczas tegorocznych ferii zimowych Biblioteka Publiczna w Przysusze prowadziła szereg zajęć dla dzieci, były to  : konkursy plastyczne - ulubiony bohater z książki , angielski na wesoło, spotkanie z bajką w języku angielskim, gry i zabawy planszowe, prace manualne- robienie zakładek do książek, głośne czytanie bajek za pomocą  sztuki kamishibai. Zajęcia odbywały się w godzinach od 10.00 do 12.00 , były prowadzone przez pracowników biblioteki i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

    Ciekawe zajęcia w czasie ferii odbywały się także na naszych filiach bibliotecznych: na Osiedlu Południe w Przysusze, w Skrzyńsku, w Smogorzowie oraz w Ruskim Brodzie.

Po skończonych feriach czas wracać do szkoły, ale do biblioteki zapraszamy przez cały rok.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com