Komunikat !!!

Do czasu odwołania stanu epidemii korzystający z biblioteki  

mają obowiązek:

1. Przebywania na terenie biblioteki

w maseczkach i rękawiczkach.

2. Zachowania bezpiecznej odległości (min. 2 m)

3. Poruszania się w granicach określonych przez odpowiednie oznakowanie tj. żółte oznaczniki taśmowe.

4. W bibliotece może przebywać jednocześnie max. 2 czytelników.

Ponadto obowiązuje:

1. Zakaz wolnego dostępu do półek.

2. Zakaz korzystania z (dotychczas dostępnych) materiałów prasowych.

3. Zakaz korzystania z czytelni.

Szanowni czytelnicy !

Biblioteka będzie czynna

od 05. 05. 2020 r.

od 8.00do 16.00

                                Sobota - biblioteka nieczynna

    6 marca 2020 roku naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysusze z wychowawcą panią M. Baran. Uczniowie zwiedzili i  zapoznali się z funkcjonowaniem naszej placówki, poznały zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się jak należy dbać o książki.. Po zwiedzeniu wypożyczalni grupa czytelników udała się do czytelni, gdzie z uwagą wysłuchała bajki  opowiedzianej  za pomocą teatrzyku kamishibai. pt.” Legenda o Smoku Wawelskim”. Teatrzyk obrazkowy Kamishibai to technika czytania lub opowiadania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę –parawan, w której przedstawiane są kolejne fragmenty bajki.

    Miłym zakończeniem wizyty w bibliotece były życzenia  z okazji Dnia Kobiet, które złożyli chłopcy z klasy I  wręczając pracownicom biblioteki wykonanego własnoręcznie tulipana oraz kartkę z życzeniami.

 

Uprzejmie informujemy, iż w ramach zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego biblioteka będzie nieczynna od 12 marca 2020 r. do odwołania . O terminie przywrócenia funkcjonowania placówki będziemy Państwa informować na stronie biblioteki.

Ferie zimowe dobiegły końca. Biblioteka Publiczna w Przysusze postarała się o to, aby dzieci miło spędziły ten wolny czas.

Dużym zainteresowaniem cieszył się teatrzyk "Kamishibai". Po wysłuchaniu ciekawych baśni, dzieci wykonywały piękne ilustracje, które obecnie znajdują się na wystawie w naszej bibliotece.

Zainteresowani mieli również możliwość uczestniczenia w zajęciach, które prowadzone były w języku angielskim.

Pracownicy biblioteki, nie zapomnieli także o Walentynkach. W tym właśnie dniu, dzieci wykonywały prace manualne, w postaci różnego rodzaju serduszek. Na zakończenie dnia, wszyscy uczestnicy otrzymali lizaki.

Konkursy plastyczne, spotkania z bajką w języku polskim i angielskim, a także gry planszowe i zabawy, były wypełnieniem czasu wolnego dzieciom.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy mile wspominają ferie organizowane przez bibliotekę

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com