W Przysusze: Noc Bibliotek z harcerzami.

W tym roku po raz pierwszy w skali kraju odbyła się Noc Bibliotek. Przyłączyła się do tej akcji także Filia nr 1 Biblioteki Publicznej w Przysusze, mająca swoją siedzibę na Osiedlu Południe. Otworzyła ona swoje podwoje dla czytelników w godzinach 19-24.
Spotkanie rozpoczęło się wspólnym, głośnym, chóralnym czytaniem "Lokomotywy" Juliana Tuwima. Był to element scalający cały projekt-takie czytanie, o tej samej porze, odbywało się w każdej bibliotece, biorącej udział w akcji. Zaangażowanie czytających było wprost niebywałe. Aktorsko wręcz czytali najmłodsi, harcerze, mamy, babcie, ciocie, bibliotekarki, nauczycielki, emerytki, członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz Dyrektor Biblioteki pan Jerzy Kwaśniewski.

Zabawy i pląsy przygotowane przez harcerzy przeniosły się wkrótce także przed bibliotekę, a całe osiedle do późna rozbrzmiewało gwarem i śmiechem, tym bardziej, że noc była wyjątkowo pogodna.

Gry terenowe z motywem przewodnim "biblioteka" przeplatane były projekcją filmu "Sekret Eleonory" oraz rozmowami edukacyjnymi na temat obejrzanego filmu. Chętni wykonywali prace plastyczne.

Biblioteka tętniła życiem aż do północy dzięki, jak zwykle niezawodnym, harcerzom z IV Środowiskowej DH            w Przysusze, oraz koordynatorce akcji Katarzynie Gajewskiej. Zgodnie stwierdzono, że taka Noc Bibliotek to świetny pomysł na rozbudzenie zainteresowań, nie tylko czytelniczych, oraz do spotkań i wspólnej zabawy.