Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Bazy naukowe

 

EBSCO

EBSCO jest platformą udostępniającą kilkanaście bibliograficznych i pełnotekstowych baz danych, indeksujących głównie anglojęzyczne periodyki naukowe z różnych dziedzin wiedzy. Ponadto w bazach można znaleźć magazyny i gazety, raporty ekonomiczne, monografie i publikacje encyklopedyczne, dokumenty źródłowe, patenty, oprogramowania, materiały audiowizualne oraz książki.  

Pakiet Podstawowy dostępny w ramach licencji krajowej obejmuje 16 dziedzinowych baz danych oraz EBSCO Open Dissertations - międzynarodową bazę prac dyplomowych i dysertacji.

Biblioteka na Koszykowej oferuje swoim czytelnikom zdalny dostęp do platformy EBSCO. Aby go uzyskać należy wysłać e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając numer karty bibliotecznej

Pakiet podstawowy EBSCO - opis baz


 

ACADEMICA

Academica to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, która oferuje dostęp do ponad pół miliona pełnotekstowych publikacji – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism ze zbiorów Biblioteki Narodowej. Zasoby wypożyczalni obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne. 

Korzystanie ze zbiorów Biblioteki Narodowej odbywa się, z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego, za pomocą dedykowanych terminali, zlokalizowanych w bibliotekach naukowych i publicznych w całej Polsce. Jest ono bezpłatne. 

Więcej informacji na stronie: https://academica.edu.pl/about/new_quality


 

Elsevier ScienceDirect

Baza ScienceDirect produkowana przez Elsevier Science zawiera elektroniczne wersje czasopism naukowych Elsevier publikowanych przez wydawnictwa Elsevier oraz Academic Press i Harcourt Health Science.

Czasopisma są dostępne jako baza danych ScienceDirect OnLine (SDOL) na platformie SciVerse wydawcy oraz na platformie Infona w ICM.

Więcej informacji na temat zawartości bazy.


 

SPRINGER

Pełnotekstowa baza danych zawierająca czasopisma i książki, opublikowane przez koncern wydawniczy Springer Verlag oraz Kluwer Academic Publishers.

Czasopisma i książki Springer można przeglądać na platformie SpringerLink wydawcy oraz na platformie Infona w ICM.

Więcej informacji na temat zawartości bazy.


 

 Wiley Online Library

Pełnotekstowa multidyscyplinarna baza danych zawierająca czasopisma i książki elektroniczne.  

W ramach licencji oferujemy dostęp do 1400 czasopism z kolekcji Full Collection 2018 z nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych wraz z archiwami od 1997 roku, oraz do 2450 książek elektronicznych [“o-books”] wydanych w latach 2009 i 2015 [katalog i lista książek: http://vls.icm.edu.pl/zasady/2016/Wiley/Wiley_obooks_2015and2009.xls]. 

Czasopisma oraz książki Wiley są dostępne na serwerze wydawcy Wiley Online Library. Roczniki czasopism objęte licencją (od 2012 roku) oraz zakupione książki są archiwizowane na platformie Infona w ICM z prawem bezterminowego dostępu dla wszystkich instytucji akademickich w kraju. 

Więcej informacji na temat zawartości bazy. 


 

Thomson Reuters Web of Science

Platforma Web of Science obejmuje bazy bibliograficzno-abstraktowe firmy Thomson Reuters, w tym bazy abstraktowo-bibliometryczne, tzw. indeksy cytowań, dostępne w ramach ogólnopolskiej licencji krajowej. Wszystkie bazy można przeglądać bezpośrednio w serwisie wydawcy lub na serwerze ICM (część baz).

Więcej informacji na temat zawartości bazy.


 
System informacji prawnej wraz z modułami Prawo Europejskie i Komentarze.
 
Aktualizowany na bieżąco system informacji prawnej on-line, którego wydawcą jest Wolters-Kluwer. Dostęp do baz prawniczych LEX Omega możliwy jest w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy na stanowiskach komputerowych jedynie w Czytelni im. Faustyna Czerwijowskiego.

 
Zespół Polskiej Bibliografii Prawniczej Instytutu Nauk Prawnych PAN
 
Elektroniczna wersja Polskiej Bibliografii Prawniczej obejmuje okres  od 1965 roku do chwili obecnej.
Jest aktualizowana na bieżąco.
 

Czasopisma naukowe

 

Nature
International weekly journal of science

Czasopismo Nature jest udostępniane w ramach ogólnokrajowych licencji akademickich, z serwera wydawcy Nature Publishing Group (NPG).  Licencja krajowa Nature pozwala na dostęp do rocznika bieżącego i 4 roczników archiwalnych (tzn. w roku 2010 dostęp do roczników 2006-2010, w roku 2011 dostęp do roczników 2007-2011 itd.), a roczniki od 2010 będą archiwizowane na serwerze krajowym. W przyszłości możliwe jest także zakupienie starszych archiwów Nature.

Więcej informacji na temat zawartości czasopisma.


 

Science Magazine

Czasopismo Science jest udostępniane w ramach ogólnokrajowych licencji akademickich, z serwera wydawcy - American Association for the Advancement of Science. Licencja krajowa Science pozwala na dostęp do bieżącego rocznika i archiwów od 1997 r.

Więcej informacji na temat zawartości czasopisma.

Archiwa gazet polskich

  Dziennik Gazeta Prawna

 

Gazeta Wyborcza

Archiwum zawiera artykuły, które ukazały się w Gazecie Wyborczej od 1989 roku - łącznie ponad 4 miliony artykułów z codziennych wydań Gazety Wyborczej. Archiwum jest zasilane nowymi artykułmi na bieżąco.

Więcej informacji na temat zawartości archiwum.


 

Rzeczpospolita

Elektroniczne Archiwum to zebrane w jednym miejscu i czytelnie zaprezentowane informacje opublikowane w wydaniu papierowym dziennika „Rzeczpospolita” od 1993 roku. Ponad milion tekstów w jednym miejscu.