Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Czytelnie i usługi

Na terenie całej Biblioteki Czytelnicy mają możliwość: korzystania ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, podłączenia własnych urządzeń do bezprzewodowego Internetu, dostępu do bazy danych subskrybowanych przez Bibliotekę (wyjątek stanowi baza prawnicza Lex Omega, która jest dostępna jedynie w Czytelni im. Faustyna Czerwijowskiego oraz cyfrowa wypożyczalnia Academica, która znajduje się w Informatorium), korzystania z usług reprograficznych za pośrednictwem Pracowni Kserograficznej lub samodzielnego wykonywania wydruków i kserokopii przy pomocy urządzeń wielofunkcyjnych i bezpłatnego skanowania wybranych zbiorów. Więcej informacji na temat usług Biblioteki znajduje się w regulaminach i cennikach.

 
 

Izba Pamięci im. M. Kownackiej

Izba Pamięci im. M. Kownackiej
 • tel.:
  22 537 40 26
 • e-mail:
  mkd@koszykowa.pl
 • Czynna:
  Telefoniczne umawianie wizyt.
 • Adres:
  ul. J. Słowackiego 5/13 m. 74

 

Muzeum Książki Dziecięcej to także Izba Pamięci Marii Kownackiej. Placówka mieści się w dawnym mieszkaniu pisarki na Żoliborzu. Zbiory stanowią książki autorstwa Marii Kownackiej, opracowania jej twórczości, księgozbiór pisarki, rękopisy, listy, albumy z fotografiami, lalki teatralne oraz inne pamiątki związane z życiem i dziełem Marii Kownackiej.

Już w 1990 roku…

placówkę udostępniono dla zwiedzających. W dawnym mieszkaniu Marii Kownackiej, które otrzymała w 1931 roku i mieszkała w nim do śmierci, zgromadzone są liczne przedmioty osobiste, zdjęcia, notatki i rękopisy oraz obszerny księgozbiór.

Odbywają się tam…

lekcje muzealne i spotkania dla dzieci ze szkół i przedszkoli (często noszących imię Marii Kownackiej). Działalność polega również na uczestniczeniu w uroczystościach związanych m.in. z rocznicami urodzin i śmierci pisarki, z nadaniem jej imienia szkołom, przedszkolom oraz żłobkom.

Izba mieści się…

na warszawskim Żoliborzu przy ulicy Słowackiego 5/13 m. 74.

Spotkania z dziećmi, lekcje muzealne oraz oprowadzenia po Izbie należy umawiać telefonicznie:  22 537 40 26.

 

 

 

 

 

Szukaj na stronie