Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy!

Biblioteka na Koszykowej udostępnia online niezwykle rzadkie wydawnictwa muzyczne.

Katalog wydawnictw muzycznych XIX - XX w. znajdujących się w zbiorach Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy zawiera nuty wydane w XIX w.  w tym cimelia, oraz wydawnictwa z pierwszej połowy XX w.

Skatalogowano 6.000 nut z 26.500 jednostek, które zostały zgromadzone do tej pory. Wybrana do projektu część zbiorów, w tym wydawnictwa pochodzące z pierwszej połowy stulecia, należą do najciekawszych i unikatowych zabytków polskiego i obcego drukarstwa muzycznego. Ze 134 druków muzycznych ulotnych  80  egzemplarzy wydanych w latach 1801-1850 znajduje się tylko w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy. Dostępne są również wydawnictwa z pierwszej połowy XX w., a szczególnie z okresu międzywojennego, nuty piosenek autorstwa m. in. Władysława Szpilmana, Henryka Warsa, Szymona Kataszka czy Jerzego Petersburskiego.

Część zbiorów została zdigitalizowana i dostępna jest w Mazowieckiej Bibliotece Cyfrowej (mbc.cyfrowemazowsze.pl). Większość druków udostępniana jest bez żadnych ograniczeń. Te, co do których są wątpliwości – czy znajdują się w domenie publicznej (publikowane mogą być materiały, których autor zmarł nie wcześniej niż 70 lat temu) są dostępne dla czytelników korzystających z komputerów znajdujących się na terenie Biblioteki.

Projekt Katalog wydawnictw muzycznych XIX - XX w. znajdujących się w zbiorach Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy został zrealizowany w terminie 01.05.2015 do 31.12.2015 r., ze środków finansowych na działalność upowszechniającą naukę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Szukaj na stronie