Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Zapraszamy do obejrzenia spotkania z Rafałem A. Ziemkiewiczem, pisarzem i dziennikarzem, słynącym z bezkompromisowości i odwagi w wyrażaniu poglądów komentatorem politycznym znanym z telewizji, radia, prasy i Internetu.

W rozmowie z red. Piotrem Kitrasiewiczem gość opowiada o początkach swojej twórczości literackiej, kiedy drukował pierwsze opowiadania fantastyczne na łamach „Przeglądu Technicznego” i miesięcznika „Fantastyka”. Był również animatorem i działaczem w klubach miłośników science-fiction. Od początku lat 90. ukazują się jego książki (m.in. „Pieprzony los kataryniarza”), najpierw związane z fantastyką, potem poruszające tematy bardziej przyziemne i realistyczne. Ostatecznie rozstał się z fantastyką w roku 1998, żeby poświęcić się tematom społecznym i politycznym. One właśnie przyniosły mu największą sławę oraz pozycję jednego z najważniejszych komentatorów politycznych w naszym kraju.

W dialogu Kitrasiewicz-Ziemkiewicz poruszono rozmaite tematy, między innymi aresztowanie Ziemkiewicza na lotnisku Heathrow jako polskiego „antysemitę”, procesy wytoczone mu przez Adama Michnika, udział w programie „W tyle wizji”, przyjaźń z Maciejem Parowskim, o którym powiedział, cytując Wyspiańskiego, żeby byli takimi przyjaciółmi, co się nie lubili. Gość opowiedział również o tym, co udało mu się przewidzieć w wydarzeniach najnowszej historii, a czego nie.

Szukaj na stronie