Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Travaux 9 okladkaSzanowni Państwo,

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego we współpracy z Instytutem Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych PAN zapraszają na spotkanie z dr Krzysztofem Radtke, archeologiem z Zakładu Starożytnych Kultur Egiptu i Bliskiego Wschodu IKŚiO PAN. 

Spotkanie odbędzie się w dn. 13 marca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej w Gmachu im. St. Kierbedziów (ul. Koszykowa 26/28, Warszawa).

We współczesnym, zaawansowanym technologicznie świecie naukowcy coraz częściej koncentrują się na szczegółach, które dotychczas uznawane były za mało istotne. Czy zatem do badań, wydawałoby się gruntownie przestudiowanych, dzieł sztuki egipskiej można zastosować inne, nowsze, a może alternatywne rozwiązania?  Szczegółowe analizy wykonanych w reliefie detali ikonograficznych twarzy przy pomocy tzw. metody metrycznej dowodzą, że nie tylko uzupełnia ona warsztat pracy historyka sztuki, ale również pozwala na formułowanie wielu, niekiedy zaskakujących wniosków.
 
Wydarzenie będzie transmitowane online: dostępne na kanale YouTube.
Serdecznie zapraszamy!

 

Patron spotkania: Fundacja na rzecz Badań nad Starożytnymi i Współczesnymi Kulturami Orientu przy Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk UMBRA ORIENTIS, https://umbraorientis.pl/

 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania ze spotkania:

Szukaj na stronie