Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

CELTYCKIE ODRODZENIE WAW krzyweZachęcamy do obejrzenia wystawy Celtyckie Odrodzenie prezentowanej w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy -  Bibliotece Głównej Województwa Mazowieckiego a przygotowanej przez Fundację Kultury Irlandzkiej.

Celtyckie Odrodzenie (Celtic Revival) to ruch w literaturze, sztuce Irlandii na przełomie XIX i XX wieku. Trudno przecenić jego wpływ na współczesną Irlandię. To dzięki artystom skupionym wokół wspólnej idei odrodzenia świadomości narodowej Irlandczyków zebrane zostały legendy i opowieści o dawnej Irlandii, które bez tego uległyby zapomnieniu.

Wystawa Celtyckie Odrodzenie ukazuje ruch literacki przełomu XIX i XX wieku i jego wpływ na kulturę Irlandii. Wystawa skupia się na twórcach takich jak W.B. Yeats i J.M. Synge a także roli Teatru Abbey w podtrzymaniu tożsamości narodowej Irlandczyków.

Oddzielne panele zostały poświęcone roli organizacji: GAA – Gaelic Athletic Association i Ligi Gaelickiej.

W 2017 roku Fundacja Kultury Irlandzkiej skupia się na przybliżeniu tematyki Celtyckiego Odrodzenia polskiemu odbiorcy. Wykorzystuje do tego nie tylko wystawę, ale także organizuje spotkania dla dorosłych i młodzieży przybliżające utwory i sylwetki twórców Celtyckiego Odrodzenia.

Ekspozycję można oglądać w holu przy recepcji Biblioteki do 31.07.2017 r.

Szukaj na stronie