Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

Siedlce : Miejska Biblioteka Publiczna, 2012.
Drugie wydanie albumu, który ukazał się po raz pierwszy w 2007 roku jako upamiętnienie jubileuszu 460-lecia nadania Siedlcom praw miejskich.
Bardzo starannie wydany, opatrzony stylową szatą graficzną, świetnie oddającą atmosferę okresu dwudziestolecia międzywojennego, album przedstawia barwny obraz Siedlec, z całą różnorodnością oferowanych przez miasto rozrywek i form niedzielnej rekreacji.
Jak pisze autorka wstępu, Krystyna Madziar, publikacja składa się z 8 rozdziałów: Deptak, Park, Skwery, Sekuła-Rakowiec-Kisielany, Kawiarnie, Restauracje, Kina, Teatry - uzupełnionych bogatą bibliografią. Zawiera prawie 100 zdjęć i pocztówek, a także reklamy, ogłoszenia i afisze.
Na utrzymanych w tonacji sepii fotografiach widzimy mieszkańców Siedlec w ich ulubionych miejscach spotkań towarzyskich, rozrywki i wypoczynku. Autorom albumu udało się uchwycić niepowtarzalną atmosferę radosnego święta w tętniącym życiem mieście. Pokazują oni także jak miejsca te zmieniły się po wojnie, w latach 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku.
Ta książka to prawdziwy sentymentalny spacer po dawnych Siedlcach, szczególnie bliski mieszkańcom miasta, ale interesujący także dla czytelników wrażliwych na wyjątkowość i piękno dawnych miejsc i starych fotografii.

Książka dostępna w czytelniach

 

Szukaj na stronie