Godziny otwarcia

 

Szczegółowe

godziny

otwarcia

Więcej

 

 

 


Liliana zaproszenie lepsza jakoBiblioteka Publiczna m.st. Warszawy zaprasza 23 kwietnia o godz. 18:00 na spotkanie z Lilianą Bardijewską, autorką książek, słuchowisk i sztuk dla dzieci, krytyczką literacką i teatralną, tłumaczką z języków bułgarskiego i angielskiego.

Liliana Bardijewska ma w swoim dorobku 20 książek, kilkanaście słuchowisk oraz tyle samo sztuk teatralnych dla dzieci. Książki Zielony wędrowiec (2001) oraz Dom ośmiu tajemnic (2006) otrzymały tytuł „Książki Roku” PS IBBY. Dom ośmiu tajemnic został ponadto wpisany na Międzynarodową Honorową Listę IBBY, zaś książka Księżniczka Koronka i książę Hafcik (2012) na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Pisarka jest też laureatką I nagrody w konkursie literackim im. Astrid Lindgren (2023). Warto również zaznaczyć, że spektakl Zielony wędrowiec w wykonaniu Teatru Banialuka został uhonorowany Złotą Maską (reżyseria: Paweł Aigner).

Liliana Bardijewska jest także autorką licznych recenzji z zakresu teatru lalkowego, które ukazywały się na łamach „Gazety Wyborczej”, „Teatru Lalek”, „Teatru” i „Sceny”, a także recenzji z obszaru książki dla dzieci („Guliwer”, „Nowe Książki”). Jej słuchowiska dla dorosłych Za drzwiami oraz Niebieskie Migdały otrzymały nagrody w konkursach organizowanych przez ZAiKS i Program II Polskiego Radia.

Za swoją twórczość teatralną została odznaczona Srebrnym Medalem Gloria Artis (2010), a za całokształt twórczości literackiej dla dzieci – nagrodą Stowarzyszenia Autorów ZAiKS (2022) oraz Pegazikiem (2011).

Wywiad przeprowadziła red. Ewa Gruda.


Zapraszamy do obejrzenia nagrania: